Ja ir vajadzīgs ātrs aizdevums, visbiežāk online kredīts būs ātrākā iespēja to saņemt, nevis veltīt laiku un gaidīt atbildi no bankas, kas bieži vien var ievilkties, jo izvērtēšana notiek ilgāk kā sākotnēji solīts.

Ko ņemt vērā pirms aizdevuma saņemšanas?

Lai arī to vienmēr var izvērtēt un izmēģināt, tomēr klientu atsauksmes bieži vien liecina, ka klienti izvēlās ātro aizdevēju pakalpojumus tieši ērtības dēļ. Bet kā no plašā piedāvājuma izvēlēties sev piemērotāko?

  • Viena no svarīgākajām lietām, ar kuru sākt – tā ir aizdevēja reputācija. Mūsu mājaslapā ir pieejamas citu klientu atsauksmes, vai viņi ir apmierināti ar kvalitāti, aizdevēja nosacījumiem un citi nozīmīgi faktori. Latvijā ātro aizdevumu nozari pārstāv Latvijas Alternatīvo pakalpojumu asociācija, viņu biedri bieži vien ir Latvijā zināmākie un uzticamākie aizdevēji, kas nozīmē, ka klientam ir lielāka caurspīdība un skaidrība par noteikumiem, lai nerastos problēmas tālākā sadarbībā.
  • Protams, ļoti nozīmīgi ir finanšu aizdevuma nosacījumi – gada procentu likme jeb GPL, kā arī komisijas maksa, kuru nāksies maksāt par aizdevumu. Dažkārt jauniem klientiem komisijas maksa netiek piemērota, līdz ar to varat ietaupīt jau uz šo pozīciju.
  • Slēptas izmaksas vai papildus pakalpojumi, kurus varbūt neizmantosiet vai nezināt, ka izmantojat. Vēl arvien ir Latvijā mazāk godīgi aizdevēji, kuri nomelno kopējo mazo aizdevumu nozari – piedāvā klientiem dažādus slēptus maksājumus, kuri beigās izveido lielas procentu likmes. Tādēļ būtu svarīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem vai tomēr uzreiz vērsties pie zināmākiem aizdevējiem, jo tur procedūras ir daudz sakārtotākas un problēmu gadījumā Jums varēs palīdzēt arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).
  • Atmaksas termiņi – izvērtējiet savas iespējas laicīgi atmaksāt aizdevumu, lai nebūtu turpmākas problēmas ar kredītvēsturi, ja aizdevumu neizdodas atdot laicīgi.
  • Jebkuram aizdevējam, ar kuru izvēlaties sadarboties, ir nepieciešama licence, kura apliecina, ka tas ir godprātīgs un uzticams, izturas atbildīgi pret klientiem, rūpējas par personas datu drošību. Rezultātā nebūs informācijas noplūdes un informācija būs konfidenciāla, bet līdz ar maksājumu kavēšanu šie dati var tikt nodoti tālāk bez Jūsu papildus piekrišanas, jo visbiežāk tas tiek paredzēts jau pašā līguma noslēgšanas brīdī.

Bankas vai ātrie kredīti: galvenās atšķirības

Bieži vien mums vaicā padomu, kā labāk rīkoties un kādas ir galvenās atšķirības starp bankas patēriņa kredītiem, kredītlīnijām un ātrajiem aizdevumiem. Zemāk apkopojām dažas būtiskākās nianses, kas palīdzēs labāk izvērtēt un izvēlēties vajadzīgo pieeju. Svarīgākie iemesli, kādēļ mūsu klienti izvēlās ātros kredītus.

  • Bez ķīlas un nav vajadzīgs galvotājs
  • Nav jāsagatavo kaudze ar dokumentiem
  • Nebūs jānorāda, kā izmantosiet kredītu
  • Ātra naudas saņemšana kontā visbiežāk minūšu laikā
  • Brīvākas iespējas izlemt par kredīta atmaksas termiņu: atdot laicīgāk vai pagarināt termiņu

Pirms kredīta izsniegšanas bankas ļoti rūpīgi vērtē katra klienta maksātspēju, tiek izmantotas dažādas datu bāzes, kredītvēstures pārbaudes un daudzi citi faktori – katrs klients tiek izvērtēts individuāli un lēmumu pieņemšanā ir liela nozīme, vai esat konkrētās bankas klients jau ilgstoši vai tikai pāris dienas. Banka analīzē Jūsu ienākumus, izdevumus, rezultātā Jums var nākties iesniegt daudz dokumentus, tērēt tam visam ievērojamu laiku.

Ja Jūsu ienākumi nebūs lieli, kredīta summas arī būs Jums atbilstošā izmērā, bet var neatbilst bankas prasībām, rezultātā iztērēsiet lieki laiku un centienus iegūt aizdevumu no bankas.

Kredītvēsture

Mēdz teikt, ka kredītvēsture ir slikta. Tā pati par sevi nav ne laba, ne slikta – tā norāda, kā Jums iepriekš ir veicies ar kredītu ņemšanu un atdošanu. Aizņēmumi ne vienmēr tiek uzskatīti par pareizo ceļu finanšu pārvaldībā, tomēr tie ir maldi, jo nereti tieši aizdevums palīdz atspērties gan jaunu ideju realizācijai, gan sapņu piepildīšanai. Rezultātā ir iespēja palielināt ienākumus un kredītu atmaksāt ar uzviju. Protams, tas viss ir pašu rokās un finanšu plānošanu nedrīkst novērtēt par zemu.

Pirms pieteikties kredītam katrs pats var pārbaudīt savu kredītvēsturi mājaslapā: https://www.manakreditvesture.lv/ Šajā lapā katram ir iespēja autorizēties, apstiprināt savu identitāti un iegūt informāciju par sevi. Divas izziņas ir bezmaksas, pārējās reizes tas būs maksas pakalpojums.

Ja nākotnē plānojat ņemt lielākus kredītus no bankas, tad rūpējieties par savu kredītvēsturi un atmaksājiet arī mazus kredītus un pat rēķinus laikā, lai nesabojātu savu ierakstus dažādājās datu bāzēs, kur šī informācija tiek uzkrāta. Tam par iemeslu var būt pat pāris dienu kavējums, kuru izraisīja pavisam ikdienišķas rūpes, piemēram, aizmirsāt to laicīgi izdarīt. Iemesls var būt arī kāds aizmirsts līgums, nomainījusies kontaktinformācija, otra puse nevar ar Jums sazināties, rezultātā no mazas summas tā izaug liela, tiek nodota parādu piedzinējiem un rodās ievērojami lielākas problēmas.

Ikmēneša atmaksas summai nevajadzētu pārsniegt 35-40% no kopējiem ienākumiem, tas ir aptuvenais novērtējums, kurš arī tiks vērtēts aizdevuma izdošanas komisijā – vai izsniegt vai tomēr atteikt klientam.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Ko ņemt vērā pirms aizdevuma saņemšanas?: 4.2/5 no 22 balsojumi
10000
Aizdevuma summa €100 - €10 000
Procenti 1,57 %
Termiņš 3 - 60 mēneši
300
Aizdevuma summa €50 - €300
Procenti 0 %
Termiņš 14 - 30 dienas
30000
Aizdevuma summa €500 - €30 000
Procenti 11,97 %
Termiņš 6 - 72 mēneši
25000
Aizdevuma summa €500 - €25 000
Procenti 20 %
Termiņš 3 - 120 mēn.
3000
Aizdevuma summa €300 - €3 000
Procenti 25,55 %
Termiņš 6 - 12 mēneši