Kas jauns aizdevumu tirgu 2019

Palielinājies auto nodoklis

No šī gada ir mainījies transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa apjoms – to turpmāk piemēros atbilstoši automobīļa radīto izplūdes gāzes izmešu apjomam. Ja Tev ir jaudīgs auto ar lielu motora tilpumu, tas nozīmēs vēl papildu nodokli – nodokļa likme var sasniegt pat 756 EUR. Iespējams, ka tas motivēs Tevi izvērtēt jauna, dabai draudzīgāka auto iegādi.

Dīzeļmotoru auto arvien ir populāri un tādi tie arī paliks tuvākajos gados, tomēr Latvijā parādās arī arvien jaunas tendences - hibrīdauto, kuri lēnām iekaro arī savu tirgus daļu. Jau šobrīd daudzi auto tirgotāji piedāvā izdevīgākas cenas lietotām un mazlietotām automašīnām ar labākiem auto līzinga nosacījumiem. Nozares eksperti atzīst, ka arī 2019.gadā aizņēmums auto iegādei būs viens no populārākajiem aizdevuma veidiem privātpersonām.

Aizdevēji apmainīsies ar informāciju

Drīzumā kredītu aizdevēju kompānijām būs pienākums apmainīties ar informāciju par aizņēmēju finanšu stāvokli, kā arī rūpīgāk izvērtēt aizņēmēja iesniegtos dokumentus, salīdzinot tos ar datu bāzē atrodamo informāciju. Ja vēlēsieties aizņemties uzreiz ļoti daudzās aizdevumu firmās vienlaicīgi, tad tas turpmāk būs daudz grūtāk. Nāksies vairāk plānot savas finanses, izvērtēt aizņemšanos, lai nesabojātu savu kredītvēsturi. Šajā procesā būs iesaistīts arī Kredītinformācijas birojs, kurā tiks uzglabāta liela daļa par aizņēmēju un aizdevēju savstarpējiem līgumiem un to izpildes gaitu.

Šāda situācija mudinās aizņēmējus vēl rūpīgāk izvēlēties kompānjas, ar kurām sadarboties, lasīt citu atsauksmes un atbildīgāk pieņemt lēmumu, lai aizņemtos iespējami izdevīgi un nepārmaksātu par aizdevumu.

Plānotāka aizņemšanās

Nekad ātros kredītus nevajadzētu izmantot, lai atmaksātu citus īstermiņa kredītus vai atmaksātu citu parādu, tādā veidā nokļūsiet nemitīgā aplī, no kura būs grūtāk izkļūt. Šī iemesla dēļ valdība ir izlēmusi ierobežot ātro kredītu pieejamību, lai veicinātu plānotāku aizdevumu izmantošanu. Daudzi uzskata, ka šobrīd tiek lobētas tradicionālās bankas, kuras uzspiedīs savus produktus kā patēriņa kredītu un kredītkartes kā dārgākas alternatīvas – šie finanšu produkti ne visiem ir pilnībā saprotami, tādēļ var nākties maksāt krietni vairāk. Kā arī aizdevumiem ar kredītkarti ir nepieciešami grūtāki nosacījumi, lai to saņemtu. Ātrie kredīti līdz šim ir palīdzējuši atrast piemērotāko finanšu risinājumu, protams, ar nosacījumu, ka tas notiek plānveidīgi un tiek izvērtētas iespējas laicīgi aizdevumu arī atdot.

Ja ienākumi ir zemāki, tie var būt sezonāli, vai strādājat pusslodzi vai dažādus autora darbus, nav stingri fiksēti ikmēneša ienākumi, tad ir ievērojami grūtāk saņemt aizdevumu, piemēram, no bankas, jo tā pievērš uzmanību tieši ikmēneša ienākumiem. Ātrie aizdevēji savukārt vērtē ilgtermiņā, piemēram, ienākumus 6 mēnešu garumā, tādēļ padarot tos pieejamus plašākam cilvēku lokam.

Jauns gads – jauni finanšu mērķi

Līdz ar jauno 2019. gadu notikušas izmaiņas arī nodokļu sistēmā, tie mainās, tomēr vienmēr ir svarīgi parūpēties par paša finanšu mērķu uzstādīšanu: reāli mērķi palīdzēs tos patiešām arī sasniegt. Vislabāk ir sākt ar vienkāršu metodi – uzrakstīt sev uz lapiņas atbildes uz jautājumiem: vai man ir pietiekami daudz naudas, lai segtu ikdienas izdevumus? Vai es varētu palielināt savus ienākumus, lai tuvāko gadu laikā sasniegtu kādu savu mērķi? Varbūt man ir iespēja aizņemties, lai īstenotu kādu ideju tālākai attīstībai, piemēram, izglītībai vai uzņēmējdarbības sākšana. Uzrakstiet vairākus mērķus, kas palīdzēs labāk plānot finanses un sagatavot arī finanšu “spilvenu” neparedzētiem gadījumiem. Novietojiet šos mērķus sev ikdienā redzamā vietā, lai varētu tos redzēt un sākt plānot to sasniegšanu. 

Hodnocení kategorie 4.5
Kas jauns aizdevumu tirgu 2019: 4.2/5 no 21 balsojumi

Saņemt naudu

Uzticami aizdevumi

4000
Aizdevuma summa €100 - €4 000
Procenti 28,22 %
Termiņš 3 - 36 mēneši
2000
Aizdevuma summa €50 - €2 000
Procenti 0 %
Termiņš 30 dienas - 60 mēneši
10000
Aizdevuma summa €500 - €10 000
Procenti 2,9 %
Termiņš 6 - 72 mēnešiem