Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa 2020. gadā

Nodokļu atmaksas iespēja ir aktuāla katru gadu, mainās gadi un līdz ar to notiek izmaiņas arī nodokļu sistēmā Latvijā, tomēr vienlaikus arvien ir iespēja saņemt nodokļu atmaksu. Par šīm iespējām 2020.gadā sīkā pavēstīsim šajā rakstā - tas noderēs katram, kurš vēlas pats pārvaldīt savas finanses un “neuzdāvināt” valstij naudu, kura pienākas Jums.

Iepirkšanās ārvalstu internetveikalos: svarīgākais, ko ņemt vērā!

Daudzi pircēji Latvijā izvēlās iegādāties preces ārpus Eiropas Savienības, lielākoties ASV un Ķīnas internetveikalos, drīzumā tam visam arī pievienosies Lielbritānija, kura plāno izstāties no Eiropas Savienības, tomēr vismaz gadu pēc līguma beigām arī būs daļa no ES ekonomiskās zonas, līdz ar to vismaz muitas nodokļi nebūs jāmaksā. Pagaidām. Nākotnē paliek miglā tīta, bet jau tagad daudzi lietotāji izvēlās iepirkties veikalos, kas ir un būs ES valstīs, piemēram, Īrijā, Vācijā, Francijā, Polijā. Brexit turpmākā attīstība nav skaidra.

Patēriņa kredīts ikdienas finanšu vajadzībām

Patēriņa kredīts ir viens no populārākajiem aizdevuma veidiem, tas ir skaidrojams ar to plašo pielietojumu. Pieteikties aizdevumam īpaši ērti ir online vidē, tādēļ arī tehnisku ierobežojumu aizdevumu saņemšanai ir mazāk. Daudzajām dzīves situācijām var būt piemērots patēriņa kredīts - aplūkosim detalizētāk par svarīgāko, ko ņemt vērā, izvērtējot šo aizdevuma veidu.

Ātrais aizdevums vai kredīts bankā

Katram kurš vēlas aizņemties naudu ir plašas iespējas izvēlēties, kuru no aizdevējiem izvēlēties - tirgū ir gan nebanku aizdevēji, gan klasiskās bankas, katram ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai gan ātrie aizdevēji ir piespieduši bankām beidzot rīkoties un konkurences dēļ uzlabot savus pakalpojumus, tomēr arvien nebanku aizdevējiem ir plašākas iespējas un labāks klientu serviss - to apliecina Latvijā īstenotie pētījumi un klientu atsauksmes. Tomēr šajā rakstā izvērtēsim, ko ņemt vērā, izvēloties vienu vai otru aizdevēju.

Dažādi finanšu aizdevumu veidi: kā neapjukt?

Vai esi kādreiz aizdomājies par ātro kredītu izmantošanu? Daudzi klienti to izvēlas tieši tā ērtības dēļ, tomēr ir arī daudzi citi iemesli izmantot šo finanšu aizdevuma veidu. Populārākie iemesli, kādēļ klientu vidū ātrie aizdevumi ir ieguvuši tik lielu atsaucību: izdevīgums, ērtība un vienkārša izmantošana. Vienlaikus kā neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā un kā izvēlēties piemērotāko - aplūkosim šajā rakstā.

Auto iegāde un pārdošana: kā to paveikt izdevīgāk?

Saka, ka auto īpašnieks ir īpaši priecīgs divreiz - kad iegādājas automašīnu un kad to pārdod. Šajā rakstā izvērtēsim, kā izdevīgāk iegādāties un arī pārdot savu auto, kā novērtēt labāko brīdi, kad ir pienācis laiks pārdot.

Bezprocentu līzings vai kredīts: kuru iespēju izmantot?

Bezpocentu līzings, 0% nomaksa, dažkārt pievieno arī vārdus “īsts” un “patiess”, tomēr vai tiešām mēs izmantojot bezprocentu nomaksu nepārmaksājam par preci un vai izdevīgāk ir aizdevums? Izvērtēsim visas priekšrocības un trūkumus šādai aizdevumu iespējai.

Ceļojam izdevīgāk: kā ķert iespējas un tās izmantot vislabāk!

Mūsdienās ceļot var jebkurā mēnesī – vienmēr atradīsies kāds galamērķis, kurš atbildīs jūsu vajadzībām un iespējām. Dažkārt pat nevajag ceļot tālu, lai izbaudītu šīs iespējas, tomēr ceļot pilnīgi par velti var atļauties tikai retais, jo tad nākas ziedot to, kas citiem ļoti pietrūkst – laiks. Jo vairāk ir ceļotāju, jo grūtāk kļūst iespējas saplānot ceļojumu, lai tas visiem derētu un arī izmaksas būtu samērīgas. Tad pareizākā pieeja ir plānot ceļojumu laicīgi.

Ātrie kredīti Latvijā: izmaiņas 2019 gadā

Iepriekšējā gadā nebanku aizdevēju izsniegto kredītu apjoms ir pieaudzis par 7%, Latvijā licenzēti bija 62 nebanku kreditētāji, no tiem 23 bija tā dēvēto ātro kredītu aizdevēji un pārējie ir gan lombardi, gan hipotekārie kredita izsniedzēji, līzinga kompānijas. Lielākā daļa aizņēmēju izvēlas aizdevumu līdz mēnesim, tomēr līdz ar likumdošanas izmaiņām šajā gadā, daudzas lietas var mainīties un daudzas pilnīgi noteikti mainīsies.

Ātrie kredīti ilgtermiņā

Arvien vairāk nebanku aizdevēji, apmierinot klientu prasības, piedāvā aizdevumus salīdzinošā ilgtermiņā, piemēram, uz vairākiem mēnešiem vai pat gadiem. Šie nebanku aizdevēji ir ieguvuši klientu uzticību un sniegtais pakalpojumu serviss ļauj cilvēkiem labāk izvēlēties, kuru kredītu izmantot.

Bitcoin – ietekmīgākā kriptovalūta pasaulē

Bitcoin ir pasaulē pirmā un līdz ar to pati populārākā digitālā valoda jeb kriptovalūta. Tā krasi atšķiras no ierastās naudas, kā mēs to pazīstam. Tās darbības pamatā ir kriptogrāfija, kas nodrošina valūtas apmaiņu jeb transakcijas kriptovalūtas infrastruktūras ietvaros, kurā tiek uzglabāta informācija par kriptovalūtas izmantošanu – to dēvē angļu valodā par “ blockchain”, latviski iztulkots kā blokķēde. Bitkoins sniedz iespēju īstenot maksājumus ātri un droši, samazinot šīm transakcijām nepieciešamās izmaksas.

Kriptovalūtas – mūsu nākotnes nauda jau tagad?

Kriptovalūtu darbības pamatā ir līdz šim maz zināmā blokķēdes tehnoloģija, kura strauji ieņem savu vietu pasaules tehnoloģiju ainavā. Blokķēdes var salīdzināt ar cilvēka DNS struktūru. Blokķēdi faktisi nevar iznīcīnāt, tā ir decentralizēta un informācija tajā var glabāties mūžīgi. Šādā veida tehnoloģija neļauj tur esošo informāciju iznīcināt, bojāt vai patvaļīgi izmainīt. Blokķēde ir nākotnes tehnoloģija, kas palīdz vienkāršot informācijas pārsūtīšanu no vienas personas otrai.

Ko ņemt vērā pirms aizdevuma saņemšanas?

Ja ir vajadzīgs ātrs aizdevums, visbiežāk online kredīts būs ātrākā iespēja to saņemt, nevis veltīt laiku un gaidīt atbildi no bankas, kas bieži vien var ievilkties, jo izvērtēšana notiek ilgāk kā sākotnēji solīts.

Kas jauns aizdevumu tirgu 2019

Kredītu apvienošana

Ikdienas visos plašsaziņas līdzekļos tiek reklamēti īstermiņa, ātrie un patēriņa kredīti, līzings un kredītlīnijas. Ja jums ir stabili un regulāri algas ienākumi, atliek vien iesniegt pieteikumu un kredīts ir jūsu. Vēl jo vairāk to veicina ātro kredītu reklāmas akcijas, kuru ietvaros pirmais vai vairāki pirmie kredīti tiek piešķirti bez maksas, kā arī iespēja gandrīz jebkurā veikalā uz vietas noformēt patēriņa kredītu vai līzingu.

Kredītlīnija

Vienmēr patīkami ir apzināties, ka tev ir pieejama nevien nauda makā un uzkrājumi nebaltai dienai, bet arī iespēja ātri aizņemties nelielu naudas summu ikdienas izdevumiem. Vēl jo labāk, ja šādas summas saņemšanai nav jāiesniedz jauns kredīta pieteikums. Kredītlīnija ir viena no ērtākajām īstermiņa aizdevumu iespējām; pēc noformēšanas tā ir pieejama jums jebkurā laikā. To var izmantot gan pilnībā, gan pa daļām un jebkurā laikā līdz kredītlīnijas termiņa beigām.