Katram kurš vēlas aizņemties naudu ir plašas iespējas izvēlēties, kuru no aizdevējiem izvēlēties - tirgū ir gan nebanku aizdevēji, gan klasiskās bankas, katram ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai gan ātrie aizdevēji ir piespieduši bankām beidzot rīkoties un konkurences dēļ uzlabot savus pakalpojumus, tomēr arvien nebanku aizdevējiem ir plašākas iespējas un labāks klientu serviss - to apliecina Latvijā īstenotie pētījumi un klientu atsauksmes. Tomēr šajā rakstā izvērtēsim, ko ņemt vērā, izvēloties vienu vai otru aizdevēju.

Ātrais aizdevums vai kredīts bankā

Prasmīgs finanšu balanss

Svarīgi atcerēties, ka aizdevēju visvairāk interesē jūsu ienākumi pēc ikdienas izdevumu segšanas - kādi ir jūsu ikmēneša stabilie ienākumi, kurus izmantosiet nākotnē, lai segtu kredītsaistības. Līdz ar to var būt situācijas, ka aizņēmējs ar maziem ienākumiem un maziem izdevumiem iegūst aizdevumu, savukārt aizņēmējam ar lieliem ienākumiem un vienlaikus ar lielākiem izdevumiem šī iespēja tiek liegta un kredīts tiek atteikts vai arī tiek nodrošināts ar ievērojamu ķīlu.

Aizņēmējam ir jāpierāda, ka viņa finanšu plānā valda balanss, kas kalpos kā pierādījums bankai, ka jums nav problēmu ar kredīta atdošanu. Liels vai mazs kredīts - jāatdod ir laikā un pat pāris dienu kavēšanās var radīt liekas likstas gan īslaicīgi papildu komisiju veidā, gan arī ilgtermiņā - samazinot aizdevēja uzticību jums. Aizdevumus ar sliktu kredītvēsturi iegūsiet tikai pret ķīlu vai pret augstiem procentiem, katrs pats var izvērtēt sev vajadzīgo pieeju finanšu plānošanai un turpmākiem aizņēmumiem nākotnē.

Ja nākotnē plānojat aizņemties lielākas summas, piemēram, mājokļa remontam vai hipotekārajam kredītam, tad labāk neizmantot konkrētās bankas kontu, lai noformētu ātros aizdevumus. Bankas izskatīs jūsu iepriekšējos darījumus un izvērtēs, kāda ir jūsu finanšu uzvedība un finanšu plānošanas prasmes. Bankām ātro kredītu aizdevēji nepatīk, jo tie ir ievērojami konkurenti kā nebanku aizdevumu nodrošinātāji. Bieži vien klienti izvēlās izmantot ātrākus pakalpojumus, kas sniedz labāku servisu kā bankas.

Pati ātro aizdevumu izmantošana nav nekas nosodāms no bankas puses, tomēr var būt par pamatu augstākai aizdevuma likmei vai citiem riska faktora novērtējumiem. Bankas novērtējumā tas var mazināt klienta uzticamību, ietekmējot kredītvēsturi, pat ja jums nav bijuši pārkāpumi ar aizdevuma atmaksu un tas vienmēr ir noticis paredzētajā termiņā. Ja cilvēks ir kaut reizi veicis ātro aizdevumu, tas nenozīmē, ka uzreiz banka teiks "nē" lielākam aizdevumam - tas ir mīts un tā nav patiesība, ja vien ar šo vienu gadījumu neesat sev sabojājis kredītvēsturi.

Protams, ka šādu ātro aizdevumu izmantošana var ietekmēt ilgtermiņā jūsu kredītvēsturi, tādēļ pārliecinieties iepriekš par savām iespējām šo aizdevumu arī atmaksāt laicīgi. Tādēļ, ja jums ir divas bankas, papildu drošības dēļ izmantojiet to, kurā noteikti neņemsiet turpmākus lielākus kredītus nākotnē.

Kāds kredīts ir vajadzīgs?

Kredīta veids noteiks to, kādu aizdevēju izvēlēties. Lieliem kredītiem kā mājokļa iegāde, automašīnas līzings visdrīzāk būs jāizvēlas bankas, tomēr arī nebanku aizdevēji nodrošina arvien labākus noteikumus aizņēmumiem un līdz ar to arī paplašina savu piedāvājumu ārpus ikdienas aizdevumiem. Piemērs ar auto iegādi - var būt situācija, ka līzinga nosacījumi ir tik stingri, ka noskatītais auto nav iegādājams šādā līzinga formā, bet izmantojot patēriņa kredītu to var iegādāties bez problēmām. Izvēlieties sev vajadzīgo kredīta veidu, summu un salīdziniet piedāvājumus, lai nepārmaksātu un izvēlētos patiesi labāko piedāvājumu tirgū.

Lai izrēķinātu vajadzīgo aizdevumu jebkuram kredīta veidam, izmantojiet kādu no publiski pieejamajiem kredītu kalkulatoriem. Gan bankas, gan nebanku aizdevēju lapās atradīsiet visdažādākos piemērus katrai dzīves situācijai.

Ierasti lielākus aizdevumus nodrošinājušas bankas, bet mūsdienās arī nebanku aizdevēji piedāvā izsniegt lielākus aizdevumus, piemēram, BigBank līdz 25 tūkstošiem eiro, Latvijas Kredītu centrs līdz 10 tūkstošiem eiro un citi piedāvājumi, kurus ir vērts izvērtēt un salīdzināt.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Ātrais aizdevums vai kredīts bankā: 4.2/5 no 32 balsojumi
5000
Aizdevuma summa €100 - €5 000
Procenti 4,24 %
Termiņš 2 - 60 mēnešiem
6000
Aizdevuma summa €500 - €6 000
Procenti 18,9 %
Termiņš 12 - 72 mēnešiem