Saka, ka auto īpašnieks ir īpaši priecīgs divreiz - kad iegādājas automašīnu un kad to pārdod. Šajā rakstā izvērtēsim, kā izdevīgāk iegādāties un arī pārdot savu auto, kā novērtēt labāko brīdi, kad ir pienācis laiks pārdot.

Auto iegāde un pārdošana: kā to paveikt izdevīgāk?

Vai vecāka un lietota auto pirkums ir labāks par jaunu?

Arvien vairāk Latvijā iegādājas jaunas automašīnas no salona - to visvairāk dara uzņēmumi, bet arī šādu privātpersonu skaits pieaug katru gadu. Visbiežāk tiek izmantots līzings šāda auto iegādei. Pēc vairāku gadu lietošanas līzinga beigās auto atkal var mainīt un automašīnu nodot līzinga kompānijas rokās vai tomēr pašiem paturēt auto un pārdot iespējams izdevīgāk. 

Mūžīgā patiesība: izbraucot no auto salona, auto tajā pašā brīdī zaudē aptuveni 30% no vērtības. Līdz ar to, ja vien nevēlaties iegādāties pilnīgi jaunu, finansiāli izdevīgāk ir iegādāties mazlietotu automašīnu. Šāda auto iegādei arī varat izmantot dažādas aizdevumu iespējas: patēriņa kredītu, līzingu, varbūt kombinēt savus iekrājumus, nelielu patēriņa kredītu un finanšu līdzekļis no esošās automašīnas pārdošanas.

Mūsdienu automašīnas vairs neražo, lai tās labi kalpotu desmit un vairāk gadus. Tiek taupīts uz materiāliem, daudzas mehāniskas lietas aizstāj elektronika, līdz ar to arī kļūst grūtāk šādas automašīnas uzturēt. To atzīst gan auto tirgotāji, gan arī auto servisos, kur nākotnē nāksies šīs automašīnas remontēt un veikt apkopes.

Kam pievērst uzmanību, ja vēlas pārdot savu auto dārgāk?

Par automašīnas tālāku pārdošanu var domāt jau brīdī, kad tiek plānota automašīnas iegāde. Lai gan varētu šķist jocīgi domāt par pārdošanu pirkšanas brīdī, tomēr līdzīgi kā akcijas vai citi kapitāla veidi arī automašīnas ir sava veida ieguldījums un ir jāizvērtē gan tās uzturēšanas izmaksas, gan arī turpmākās pārdošanas iespējas, ja vien nevēlaties šo auto vēlāk kādam vienkārši uzdāvināt. Tātad, lai labāk izvērtētu iespējamo auto pārdošanu nākotnē, izvērtējiet, kuri auto zīmoli ir populāri un paredzams tādi arī paliks tuvākā nākotnē. 

Automašīnas nobraukums ir viens no kritērijiem, kuru ir visvienkāršāk salīdzināt, tādēļ pircēji salīdzina auto modeļus un nobraukumus. Piemēram, Volvo automašīnām lielāki nobraukumi nav tik biedējoši un to parāda arī sludinājumu cenas: automašīnas ar nobraukumu virs 200 tūkstošiem kilometru arvien maksā pietiekami daudz, ja salīdzina ar citiem modeļiem, jo Volvo jau izsenis ir zināms kā auto ar ilgāku darba mūžu, ja vien tas ir pareizi kopts un uzturēts.

Labi kopts auto un tā salons noteikti būs ar augstāku vērtību, tādēļ it sevišķi jauniem auto ir jāpievērš īpaša uzmanība auto kopšanai, jo vēlāk tas ar uzviju atmaksāsies. Auto, kuri tika iegādāti jauni, izdevīgāk ir pārdot vēl ražotāja garantijas laikā - tas ir vēl viens nozīmīgs faktors, kādēļ plānot auto pārdošanu vajadzētu laicīgi. 

Latvijā iegādāts jauns auto būs ar caurspīdīgāku vēsturi, tomēr šādus auto ir grūtāk atrast un tie var pazust kopējā auto piedāvājumu jūklī kopā ar Latvijā ievestajiem auto no dažādām zemēm. Visvairāk tomēr ir jāuzmanās no auto piedāvājumiem, kur automašīna ilgāku laiku ir pavadījusi pie prasmīgiem meistariem Lietuvā, jo visdrīzāk šādos gadījumos tur būs slēptas avārijas vai citu nopietnu bojājumu sekas.

Veiciet uzskaiti par automašīnā ieguldīto - tas noderēs gan pašam, gan arī pārdošanas brīdī varēsiet uzrādīt pircējam, kas tika mainīts un kādas bija šīs izmaksas. Šāda rīcība tikai palielinās pircēja uzticību un varēs labāk attaisnot augstāku auto cenu. Piekritīsiet, ka lietota auto gadījumā var kārtīgi iegrābties, tādēļ papildu argumenti vienmēr lieti noderēs.

Finanšu atbalsts auto iegādei

Naudas aizdevumus auto iegādei piedāvā gan bankas, gan arī nebanku aizdevēji. Klientam atliek vien izvēlēties sev piemērotāko: nosūtīt pieprasījumu vairākiem aizdevējiem, salīdzināt piedāvājumus. Ja būsiet ilgstošs bankas klients ar izcilu kredītvēsturi, tad visdrīzāk iegūsiet labu piedāvājumu tieši no bankas. Vienlaikus, ja kredītvēsture nav tik spīdoša un arī aizdevumu vajag ātrāk, tad visbiežāk labāku piedāvājumu spēs piedāvāt tieši nebanku aizdevēji. Atkarībā no aizdevuma apjoma auto var tikt izmantots kā ķīla vai arī aizdevums bez šīs nepieciešamās ķīlas. Pēdējā gadījumā aizdevumu īstenot ir daudz vienkāršāk, jo nebanku aizdevēju konkurence ir lielāka, piedāvājumu iespējas daudz plašākas un nosacījumi parasti ir draudzīgāki. 

Ne velti iesaka sākt auto iegādi tieši ar finanšu sagatavošanu, jo var gadīties, ka labākos auto piedāvājumus ātri izķer un palaidīsiet garām savu lielisko iespēju, kā arī aizdevējs var atteikt un līdz ar to atkal iekavēsies darījuma veikšana.

Ņemiet vērā šos mūsu padomus, izvēlieties pārdomāti gan savu nākamo auto, gan arī aizdevēju, kurš palīdzēs jums ar kredītu auto iegādei.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Auto iegāde un pārdošana: kā to paveikt izdevīgāk?: 4.2/5 no 21 balsojumi
4000
Aizdevuma summa €100 - €4 000
Procenti 28,22 %
Termiņš 0
25000
Aizdevuma summa €500 - €25 000
Procenti 7,9 %
Termiņš 6 – 120 mēnešiem
10000
Aizdevuma summa €500 - €10 000
Procenti 20,4 %
Termiņš 3 - 84 mēneši