Vienmēr patīkami ir apzināties, ka tev ir pieejama nevien nauda makā un uzkrājumi nebaltai dienai, bet arī iespēja ātri aizņemties nelielu naudas summu ikdienas izdevumiem. Vēl jo labāk, ja šādas summas saņemšanai nav jāiesniedz jauns kredīta pieteikums. Kredītlīnija ir viena no ērtākajām īstermiņa aizdevumu iespējām; pēc noformēšanas tā ir pieejama jums jebkurā laikā. To var izmantot gan pilnībā, gan pa daļām un jebkurā laikā līdz kredītlīnijas termiņa beigām.

Kredītlīnija

Visbiežāk kredītlīnija tiek noformēta kredītkartes formā uz noteiktu termiņu, parasti uz gadu. Kredītlīnija nodrošina kredītlimitu noteiktā apmērā no jūsu darba algas ienākumiem (vai citiem regulāriem un bankas akceptētiem ienākumiem). Kredītlimita atmaksa tiek veikta ik mēnesi noteiktā datumā, iemaksājot norēķinu kontā pietiekamu naudas līdzekļu summu atrunātās minimālās kredītlimita atmaksas (parasti vien nelielas kredītlimita daļas – aptuveni 5 % apmērā) un izmantotā kredītlimita aizdevuma procentu segšanai. Visa kredītlīnijas termiņa laikā klients var izmantot jebkādu summu atrunātā un neizmantotā kredītlimita robežās, maksājot procentus vienīgi par izmantoto daļu.

Šo produktu piedāvā gan bankas, gan nebanku iestādes. Taču jums jārēķinās ar to, ka pirms piešķirt kredītlīniju gan bankas, gan nebanku iestādes izvērtēs jūsu kredītspēju, proti, spēju uzņemties un pildīt savas finanšu saistības. Šim mērķim tiek ņemti vērā jūsu darba algas ienākumi: kredītlīnija parasti tiek izsniegta divkāršā algas vai ikmēneša ienākumu apmērā, kuriem ir jāpārsniedz noteikts minimums. Līdztekus tiek izvērtēta arī jūsu kredītvēsture – kavēti vai neveikti kredīta maksājumi un neizpildītas līgumsaistības. Negatīvas kredītvēstures gadījumā kredītlīnija netiek piešķirta.

Salīdzinājumā ar  citiem īstermiņa aizdevumu veidiem kredītlīnija ir arī viens no lētākajiem risinājumiem. Tās aizdevuma procentu likme ir ievērojami zemāka par ātro kredītu procentu likmi un salīdzināma ar patēriņa kredītu procentu likmi.  Kredītlīnija arī būtiski atšķiras no citiem kredītu veidiem (ātrie kredīti, patēriņa kredīti u.c.): citos aizdevumu veidos nauda tiek izmaksāta vienā maksājumā, un procenti tiek maksāti neatkarīgi aizdevuma izmantošanas un atmaksas brīža.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Kredītlīnija: 4.2/5 no 24 balsojumi
5000
Aizdevuma summa €100 - €5 000
Procenti 18 %
Termiņš 30 dienas - 60 mēn.
1500
Aizdevuma summa €300 - €1 500
Procenti 38,35 %
Termiņš 2 - 24 mēn.
15000
Aizdevuma summa €1 000 - €15 000
Procenti 9,9 %
Termiņš 3 - 72 mēn.
1000
Aizdevuma summa €200 - €1 000
Procenti 1,5 %
Termiņš 3 - 36 mēneši
500
Aizdevuma summa €50 - €500
Procenti 2,1 %
Termiņš 7 - 30 dienas
500
Aizdevuma summa €50 - €500
Procenti 2,1 %
Termiņš 30 dienas - 12 mēnešiem