Vai esi kādreiz aizdomājies par ātro kredītu izmantošanu? Daudzi klienti to izvēlas tieši tā ērtības dēļ, tomēr ir arī daudzi citi iemesli izmantot šo finanšu aizdevuma veidu. Populārākie iemesli, kādēļ klientu vidū ātrie aizdevumi ir ieguvuši tik lielu atsaucību: izdevīgums, ērtība un vienkārša izmantošana. Vienlaikus kā neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā un kā izvēlēties piemērotāko - aplūkosim šajā rakstā.

Dažādi finanšu aizdevumu veidi: kā neapjukt?

Izvēles svarīgākais kritērijs - gada procentu likme

Šobrīd Latvijā ātros kredītus piedāvā vairāk kā 40 nebanku aizdevēji un izvēlēties piemērotāko un savām vajadzībām atbilstošāko var sagādāt ievērojamas grūtības. Ierasti galvenie salīdzināšanas kritēriji ir maksimālā aizdevuma summa, procentu likmes, aizdevēja darba laiks, vecums, no kura drīkst aizņemties (18 gadi vai tomēr 21 gads), īpašie akcijas noteikumi - varbūt pirmais aizdevums tiks izsniegts bez komisijas maksas.

Lai pieņemtu izsvērtu lēmumu, kuru no daudzajiem piedāvājumiem izvēlēties, nemainīgi GPL jeb gada procentu likme ir svarīgākais kritērijs, kas ļauj salīdzināt kopējās kredītu izmaksas. Jāņem vērā, ka kredītiem ir jābūt vienādā termiņā, piemēram, uz mēneis vai uz trim mēnešiem, lai šo aizdevumu GPL būtu salīdzināmi.

GPL jāietver maksājumi saistībā ar kreditēšanas līgumu un kas ir kredīta devējam zināmi. Ja kāds mēģina pārliecināt, ka GPL aizdevumiem īsākiem par vienu gadu tiek aprēķināti savādāk, tam nevar ticēt, jo dažādu aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanai tieši GPL vislabāk palīdzēs atrast izdevīgāko variantu. GPL obligāti ir jābūt norādītam līgumā un pārbaudiet līgumu pirms tā apstiprināšanas, lai nebūtu problēmas ar aizdevuma atdošanu, kur par katru dienu ir jāmaksā papildus lieli procenti vai jāškiras no papildu summas, lai atmaksas termiņu varētu pagarināt. Atkārtoti ir jāuzsver, ka GPL un 0% aizdevums nenozīmē to pašu, ja vien aizdevējs nav mārketinga nolūkos paredzējis, ka kopējās aizdevuma izmaksas ir 0% un visbiežāk tas tiek piedāvāts pirmajam aizdevumam.

Likumdošanas izmaiņas no 1.jūlija

Līdz ar kredītu un citu veida finanšu produktu reklāmas aizliegumu kopš 2019.gada 1.jūlija daudzi aizdevēji piedāvā klientiem īpaši pievilcīgus piedāvājumus, lai varētu piesaistīt aizņēmēju uzmanību ne tikai ar reklāmu, bet ar labāk noformētiem aizdevumu nosacījumiem, veidojot labāku aizdevēju reputāciju. Vienlaikus ir paredzams, ka pēc likumdošanas izmaiņām daļa nebanku aizdevēju izsniegs nevajadzīgi lielākus aizdevumus un uz garākiem termiņiem, lai atbilstu likumdošanas prasībām, lai gan lietotājiem tik gari termiņi nav nepieciešami. Latvijas alternatīvo finansū pakalpojumu asociācija vēstī, ka pēc likumdošanas izmaiņu stāšanās spēkā vairākiem aizdevējiem nācies mainīt līdzšinējo darbības modeli, vienlaikus tas arī palīdzēs uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, pastiprinoties konkurencei tirgū.

Īstermiņa kredīts visbiežāk ir nepieciešams steidzamu jautājumu risināšanai, piemēram, sadzīves tehnikas iegādei, kad vecā ir neremontējama un jaunu vajag iegādāties iespējami drīz, tomēr algas diena ir vēl pēc pāris nedēļām. Līdz ar jaunajām izmaiņām likumā var nākties izmantot kādu no elastīgajiem aizdevumu veidiem.

Elastīgie aizdevumi

Prasmīgiem finanšu pārvaldītājiem patēriņa kredīts var būt lielisks naudas plūsmas pārvaldes rīks. Ja ir vajadzīga nauda un tā ir nepieciešama ātri, iespējas atdot naudu būs, tad atliek vien izvēlēties no plašā aizdevumu klāsta. Latvijas Bankas pētījums liecina, ka Latvijā kredītņēmēji, kuri izmanto patēriņa kredīta iespējas, piemēram, norēķinu karšu kredītus, aizņemas atbildīgi un viņiem nesagādā problēmas aizdevumu atdot. Laicīgi neatdots aizdevums var radīt liekas rūpes nākotnē, tādēļ vienmēr parūpējieties par savlaicīgu aizdevuma atdošanu.

Elastīgie patēriņa kredīti ir dažādi ātrie aizdevumi, kurus var izmantot iespējami ērti: overdrafti, kredītkartes, kredītlīnijas vai pie maksājumu kartes piesaistītas kredītlīnijas. Kredītlīnijas piedāvā arī daudzi nebanku aizdevēji, līdz ar to tirgū ir plašas izvēles iespējas un varat vienmēr atrast jums piemērotāko. Turklāt kompānijas bieži vien piedāvā dažādas akcijas, kuras padara vēl pievilcīgāku konkrētā produkta izmantošanu.

Laiks izvēlēties piemērotāko

Izvairieties no daudzu mājaslapu apmeklējuma vai klātienes vizītēm filiālēs, kur bez piedāvājumu salīdzināšanas netikt pie labākajiem piedāvājumiem. Mūsu mājaslapā ir visa aktuālā informācija par ātro aizdevumu piedāvājumiem. Ja vēlies uzzināt, kuri ir šobrīd aktuālie labākie piedāvājumi, izvērtē mūsu mājaslapā atrodamo informāciju, lasi atsauksmes, izvēlies aizdevēju un saņem piedāvājumu par izdevīgām cenām.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Dažādi finanšu aizdevumu veidi: kā neapjukt?: 4.2/5 no 22 balsojumi
5000
Aizdevuma summa €100 - €5 000
Procenti 18 %
Termiņš 30 dienas - 60 mēn.
10000
Aizdevuma summa €1 000 - €10 000
Procenti 8,9 %
Termiņš 3 - 72 mēneši
300
Aizdevuma summa €50 - €300
Procenti 0 %
Termiņš 10 - 30 dienas
100000
Aizdevuma summa €1 000 - €100 000
Procenti 0 %
Termiņš 1 - 24 mēneši