Daudzi pircēji Latvijā izvēlās iegādāties preces ārpus Eiropas Savienības, lielākoties ASV un Ķīnas internetveikalos, drīzumā tam visam arī pievienosies Lielbritānija, kura plāno izstāties no Eiropas Savienības, tomēr vismaz gadu pēc līguma beigām arī būs daļa no ES ekonomiskās zonas, līdz ar to vismaz muitas nodokļi nebūs jāmaksā. Pagaidām. Nākotnē paliek miglā tīta, bet jau tagad daudzi lietotāji izvēlās iepirkties veikalos, kas ir un būs ES valstīs, piemēram, Īrijā, Vācijā, Francijā, Polijā. Brexit turpmākā attīstība nav skaidra.

Iepirkšanās ārvalstu internetveikalos: svarīgākais, ko ņemt vērā!

Šajā rakstā aplūkosim, kādas ir mūsu iespējas iegādāties preces ārvalstīs un kas ir jāņem vērā, lai “neieberztos” un gala rezultāts būtu patīkams, nevis ar mīnuss zīmi. Pirkumi Eiropas Savienības internetveikalos jau nodrošina to, ka tiesības tiks ievērotas un problēmām nevajadzētu būt, ja gadās arī kāda nepatīkama situācija, piemēram, jānosūta prece atpakaļ. Neatkarīgi no visa pārliecinieties, kāda ir internetveikala reputācija vai tas darbojas korekti, vai nav sūdzības un vai tiešam varat tam uzticēties. Atbilstoši ES prasībām preci varat 14 dienu laikā pēc saņemšanas nosūtīt atpakaļ, tomēr tās piegādes izmaksas ir jāsedz jums pašiem.

Iepērkamies ārpus Eiropas Savienības

Daudzi zina un arī izmanto pasaulē populārās tirdzniecības platformas kā Ebay un Aliexpress, bet tās nav izvietotas Eiropas Savienībā, turklāt tās ir kā lieli tirgi, kur ir dažādi tirgotāji, pārdevēji un arī pircēji. Tādēļ vienmēr ir jāvērtē, kāda ir pārdevēju reputācija, cik daudz viņi ir pārdevuši, vai nav kādi zemūdens akmeņi. Ja nu gadās problēmas, sazinieties ar platformas pārvaldniekiem, lai turpmāko risinājumu atrastu sadarbībā ar viņiem, ja neizdodas to izdarīt ar pārdevēju divatā. 

Papildu nodevas pirkumiem ārpus Eiropas Savienības

Pasta sūtījumiem, kuru vērtība ir lielāka par 22 eiro tiek piemērots pievienotās vērtības nodoklis nodoklis un pirkumiem virs 150 eiro jau tiek piemērots gan pievienotās vērtības nodoklis, gan arī muitas nodoklis. Sūtījuma dokumentos norādītā summa tiek ņemta vērā un ja tā ir mazāka par 22 eiro, tad nodokļi nav jāmaksā. Kad tiek aprēķināti maksājamie nodokļi aprēķinā tiek ņemta vērā visas sūtījuma izmaksas: preces vērtība, piegāde, apdrošināšanas un citas izmaksas. Ja preces vērtība būs norādīta 10 eiro, savukārt piegādes izmaksas 40 eiro, nāksies maksāt papildu pievienotās vērtības nodokli 21% apmērā no 50 eiro summas - tieši tik vienkārši. Pirms pakas saņemšanas nāksies aizpildīt vienkāršoto muitas deklarācijas formu, pēc tās arī precīzi zināsiet, cik ir jāmaksā par jūsu sūtījumu.

Iepērcies pat, ja nesūta uz Latviju!

Latvijā jau daudzus gadus ir dažādi uzņēmumi, kuri piedāvā būt par starpniekiem un atvest preces no internetveikaliem valstīs, kuras nepiedāvā piegādi uz Latviju vai arī samaksa par šo ir ievērojami augstāka. Darbībs princips ir pavisam vienkāršs: jūsu sūtījums tiek piegādāts uz noteiktu vietējo adresi un tālāk tā kopā ar citiem līdzīgiem sūtījumiem tiek nosūtīta uz Latviju. Visbiežāk sūtījumi tiek pārvesti reizi divās nedēļās, turklāt tas strādā abos virzienos - populārākie galamērķi ir Vācija, Lielbritānija, Īrija, Francija, bet daži piedāvā arī no Polijas un Itālijas. 

Kad ir jādomā par labāko internetveikala piegādes veidu, ir jāņem vērā gan kopējās izmaksas, gan arī piegādes termiņi. Ja e-veikals izsūta pa tiešo, tad visdrīzāk piegāde būs ātrāka nekā caur papildu sūtītāju, kuram nāksies vēl maksāt par pakas tālāku piegādi Latvijā vai pašam braukt tai pakaļ. Pirms pasūtījuma noformēšanas izvērtējiet šos faktorus, tad pieņemiet atbilstošu lēmumu.

Latvijā šāda veida pakalpojumus piedāvā dažādi uzņēmumi, no savas puses varam ieteikt izvēlēties kādu no šiem: eshopwedrop.lv, ebaypiegāde.lv. Ārvalstīs internetveikalos var atrast preces, kuras Latvijā neizdosies tik vienkārši iegādāties, tādēļ tā ir jūsu iespēja ievērojami ietaupīt, ja gribēsiet pirkumus veikt pārdomāti. Protams, lielākais mīnuss ir gaidīšanas laiks, bet ja prece nav vajadzīga steidzami,tad tas īpašas raizes nesagādās. 

Šo piegādes servisu lapās varat atrast arī web lapu sarakstus, kādi ir ieteicamie internetveikali katrā no valstīm, ko katrā labāk meklēt. Noteikti būs ļoti noderīgi, lai atrastu vajadzīgo preču kategoriju un izvērtētu vairākas iespējas, piemēram, atrast vietējo Salidzini.lv cenu salīdzināšanas platformu un tad jau lietas notiek daudz vienkāršāk - ievadām preces nosaukumu vai modeli, aplūkojam piedāvājumus, izvērtējam, vai internetveikals ir uzticams un varam pasūtīt, pat ja veikals nepiedāvā piegādi uz Latviju tiešā veidā - tieši tik vienkārši ir veicami pirkumi ārvalstīs, ja mēs izmantojam kādu no šiem piegādes servisiem.

Iepērcies izpārdošanās Latvijā!

Ne vienmēr ārpus Latvijas cenas būs lētākas un kvalitāte augstāka - arī Latvijas internetveikalos bieži vien var atrast īpašus un labus piedāvājumus, piemēram, elektroniku un sadzīves tehniku vislabāk ir iegādāties Latvijā un zināmos internetveikalos, lai nebūtu problēmas vēlāk ar garantiju vai lietošanas drošumu. Nezināmas izcelsmes elektronika var uzliesmot un nodarīt ievērojamus zaudējumus un apdrošināšana to nesegs, jo izmantotā tehnika nebija sertificēta drošai lietošanai Eiropas Savienībā (Latvijā). 

Sekojiet līdzi akcijas piedāvājumiem iecienītajos internetveikalos, salīdziniet cenas salidzini.lv portālā, lai redzētu labākos piedāvājumus, lasiet atsauksmes un uzziniet, kā vēl var ietaupīt arī citos mūsu rakstos.

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Iepirkšanās ārvalstu internetveikalos: svarīgākais, ko ņemt vērā!: 4.2/5 no 8 balsojumi
100000
Aizdevuma summa €1 000 - €100 000
Procenti 0 %
Termiņš 1 - 24 mēneši
3000
Aizdevuma summa €300 - €3 000
Procenti 4 %
Termiņš 1 - 12 mēn.
3000
Aizdevuma summa €300 - €3 000
Procenti 25,55 %
Termiņš 6 - 12 mēneši