Mūsdienās ceļot var jebkurā mēnesī – vienmēr atradīsies kāds galamērķis, kurš atbildīs jūsu vajadzībām un iespējām. Dažkārt pat nevajag ceļot tālu, lai izbaudītu šīs iespējas, tomēr ceļot pilnīgi par velti var atļauties tikai retais, jo tad nākas ziedot to, kas citiem ļoti pietrūkst – laiks. Jo vairāk ir ceļotāju, jo grūtāk kļūst iespējas saplānot ceļojumu, lai tas visiem derētu un arī izmaksas būtu samērīgas. Tad pareizākā pieeja ir plānot ceļojumu laicīgi.

Ceļojam izdevīgāk: kā ķert iespējas un tās izmantot vislabāk!

Rezervēt ceļojumu tagad vai vēlāk?

Daudziem ceļotājiem, kuri ir elastīgāki ar laika plānošanu, ir jautājums: rezervēt lidojumu/ceļojumu tagad vai gaidīt pēdējā brīža piedāvājumu? Tiem, kuriem nākas laicīgi plānot skolēnu brīvlaikā vai noteiktās atvaļinājuma nedēļās, vislabāk ir iegādāties iespējami laicīgi. Protams, paliek risks, ka plāni mainās un dažādu iemeslu dēļ ceļojumā doties nevarat, bet arī to var palīdzēt risināt laicīgi iegādāta ceļojumu apdrošināšana. Vislabāk ceļojumus ir iegādāties 4-6 mēnešus pirms izlidošanas, jo tad notiek agro rezervāciju akcijas un tā ir iespēja ietaupīt vairāk vai mazāk.

Pēdējā brīža akcijas un karstās ceļazīmes

Pēdējā brīža piedāvājumos tūroperatori un viesnīcas cenšas aizpildīt tukšās “vietas” gan lidmašīnā, gan arī viesnīcās. Tukšas lidmašīnu sēdvietas nozīmē zaudējumus jeb neizmantotas iespējas, savukārt lielajām viesnīcām ir jāuztur viesnīca, ir patstāvīgie izdevumi un jācenšas tos iespējami mazināt, pat ja viesus jāizmitina par pašizmaksu, vismaz tas var nodrošināt papildu klientus arī nākotnē, jāizpilda noteiktās normas tūroperatoriem un vēl daudz citi iemesli, kādēļ šādi pēdējā brīža piedāvājumi ir atrodami visa gada garumā. Tūrisma braucieni notiek gan ziemā, gan vasarā, jebkurā brīdī var gadīties kāds īpašāks piedāvājums, kuru vienkārši ir jāizmanto.

Pavisam nesen vēl bija pēdējā brīža piedāvājums pēc pāris dienām doties uz Madagaskaru ar viesnīcu, kurā viss ir iekļauts – ceļojuma izmaksas tikai 699 eiro! Izklausās fantastiski izdevīgi, ņemot vērā, ka šādi ceļojumi maksā vismaz 2 reizes dārgāk, ja tos iegādājas laicīgi. Protams, ka jāpieskaita vēl papildu izdevumi kā ceļojumu apdrošināšana, suvenīri, ekskursijas. Tas uzreiz iecērt robu ģimenes budžetā, arī ja šādas finanses uzreiz ir pieejamas no uzkrājumiem, bet trīs ceļotājiem ģimenē tas nozīmē uzreiz vairāk kā 2 000 eiro izmaksas. Rīkoties vajag ātri un arī finanses ir nepieciešamas ātri, tādēļ tik steidzamos gadījumos ātrie aizdevumi var kalpot kā labs atbalsta punkts. Katram pašam ir rūpīgi jāizvērtē iespējas to atmaksāt laicīgi, lai izvairītos no sabojātas kredītvēstures un liekiem procentiem.

Rodas pamatots jautājums, kur gan vislabāk meklēt šādus piedāvājumus? Latvijā populārākās tūrisma aģentūras LatviaTours, Kolumbs, VanillaTravel un tūroperatori kā Novatours, ITAKA, TezTour piedāvā savās mājaslapās atsevišķas sadaļas, kur var redzēt pēdējā brīža piedāvājumus, sekojiet līdzi jaunumiem arī e-pasta listēs, Facebook grupā Pēdējā brīža piedāvājumi (starp citu – tur ir jau 70 tūkstoši sekotāju), vienmēr varēsiet atrast kaut ko piemērotu sev paši vai ar tūrisma aģentūras pārstāvja palīdzību. Ja ir iespēja lidot arī no Viļņas vai Tallinas, tad ir vērts sekot arī lidojumu iespējām no šīm lidostām.

Īpaši lētās jeb kļūdas tarifa aviobiļetes

Katrs mazliet pieredzējis ceļotājs būs dzirdējis kaut ko par lidojumu biļetēm, kuras ir pārsteidzoši lētas, piemēram, no Rīgas aizlidot uz Dienvidameriku un atpakaļ par 250 eiro. Šādas biļetes veidojas no aviokompāniju aprēķinu kļūdām, kaut ko aizmirst pierēķināt, kādreiz sistēmā kļūda un citi iemesli. Pārdota biļete nozīmē derīga biļete, tieši šo iemeslu dēļ dažas aviokompānijas nesteidzas ar biļešu apstiprināšanu, lai novērstu šādas situācijas un atkārtoti izvērtētu, vai nav kaut kas par lētu pārdots. Šie tarifi ātri vien tiek salaboti un tādēļ nākas turēt acis vaļā un ķert labākos piedāvājumus, nekādā gadījumā nevaicāt par tiem aviokompānijai, jo tad tie tiks laboti un jums vairs nebūs iespējas ķert lēto piedāvājumu. Redzam īpašu cenu, ķeram naudu un pērkam! Protams, pirms tam būtu vēlams jau laicīgi plānot galamērķu sarakstu un laikus, kad turp ir vērts doties, atbilstoši arī tad skatīties piedāvājumus. Arī šīs reizes varētu pieskaitīt pie pēdējā brīža piedāvājumiem.

Laiks posties ceļojumam!

Ceļošanas burvība slēpjas iepazīt līdz šim neiepazīto, atklāt jaunas vietas un satikt jaunus cilvēkus. Lai arī kā mēs vēlētos ne vienmēr tas var notikt bez maksas, tomēr prātīgi plānojot savas finanses un attīstot taupīgākas ceļošanas paradumus, katram ir iespēja doties ceļojumā – tuvā vai tālākā, tas ir atkarīgs no katra paša. Vienlaikus finašu atbalstu var nodrošināt dažādas iespējas kā ātrie aizdevumi, kredītlīnija vai patēriņa kredīts. Svarīgākais ir atcerēties, ka laicīgi atmaksāta summa ir pareizākais ceļš, lai nenokļūtu sliktās kredītvēstures īpašnieku sarakstā. Atliek vien novēlēt jums veiksmīgus ceļojums un lai katrs nākamais pārsniedz iepriekšējo un vienmēr pārsniedz arī gaidas!

Vairāk Moneza Reklāma

Hodnocení kategorie 4.5
Ceļojam izdevīgāk: kā ķert iespējas un tās izmantot vislabāk!: 4.2/5 no 21 balsojumi
10000
Aizdevuma summa €100 - €10 000
Procenti 1,57 %
Termiņš 3 - 60 mēneši
25000
Aizdevuma summa €300 - €25 000
Procenti 7,8 %
Termiņš 1 - 84 mēnešiem
15000
Aizdevuma summa €500 - €15 000
Procenti 7 %
Termiņš 3 - 84 mēnešiem
25000
Aizdevuma summa €500 - €25 000
Procenti 20 %
Termiņš 3 - 120 mēn.